A folyók a világ minden táján megtalálható közlekedési és energiaforrások. A folyó egy természetes vízfolyás, általában édesvizű, amely egy óceán, egy tó vagy egy másik folyó felé folyik. Néhány esetben a folyó egyszerűen a földbe torkollik, vagy teljesen kiszárad, mielőtt elér egy másik vizet.

Néhány érdekesség a Folyók Világnapja alkalmából:
A világ legmélyebb folyója: Afrika gyönyörű folyója, a Kongó, a maga 250 méteres mélységével méltán érdemelte ki a világ legmélyebb folyója címet. Egyenlítői és trópusi szavanna éghajlatokon és több, mint 30 gyönyörű vízesésen áthaladva éri el végső célját, az Atlanti-óceánt.
A világ leghosszabb folyója: A Nílus nem csak Egyiptom éltető természeti kincse, de további 10 afrikai ország fő folyója is egyben. A Nílus két forrása a Kék- és Fehér-Nílus a Szudán főváros közelében csatlakozik össze és egészen a Földközi-tengerig folynak együtt. Ezzel pedig hivatalosan is a Nílus 6 650 km-es hossza a világrekorder. (Viszont érdemes megjegyezni, hogy bár hivatalosan az Amazonas csupán 6 400 km hosszan folyik. Egyes becslések szerint azonban a 6 992 km-t is elérheti.)
„Folyékony szivárvány”: A kolumbiai Caño folyó kis méretével is a világ legkülönlegesebb folyói között van számontartva. Különlegessége abban rejlik, hogy kristálytiszta vízén keresztül a víz alatti fauna minden természetes szépsége jól látható. Ennek köszönhető, hogy a Caño folyó az égkéktől a zöld-türkizen át egészen a szénfeketéig, számos színben pompázik.
London földalatti folyói: Bizony nem minden folyó a felszín felett folyik. London elveszett földalatti folyói a Temze és a Lea folyók mellékágai, melyekre az évek során szép lassan ráépült a város. De nem csak mesterségesen föld alá került folyók léteznek. A Fülöp-szigeteki Puerto Princesa például 8 km hosszan folyik egy hegyvonulat alatt.
Forrás: utazik.hu, invia.hu, natgeokids.com