A hatékony vízkezelő vegyszerek drágának tűnnek, de az el nem végzett, vagy szakszerűtlenül végzett vegyszerezés még drágább. Gyakran nem foglakozunk vele, sokadlagos probléma. Rendszeresen halljuk itt az üzletben: „Mi lehet a gond? Raktam bele jó sok klór granulátumot, mégis zöld a víz!” Volt jó szándék, volt eszköz, csak a gyakorlati tapasztalat és a szaktudás hibádzott. Nem megfelelő mennyiségben, nem helyes módszerrel és nem megfelelő időben került a medence vizébe a vegyszer, nem akkor és úgy, amikor és ahogy hasznos lett volna. Ilyenkor csalóka megnyugvást jelent, hogy a „szomszéd vize mindig zöldebb”.
Készüljünk fel, a multik, nagyáruházak reklámújságaiban szereplő kedvezményes vegyszer-szettek, nem mindig kedvezményesek és nem mindig alkalmasak a saját problémáink megszüntetésére. Ne mozduljunk rá azonnal az ilyen ajánlatokra, ne ugorjunk rögtön. Tájékozódjunk, hiszen lehet, hogy a hatóanyag tartalma jóval alacsonyabb, így többet kell belőle adagolni! Beszéljünk előbb egy szakemberrel, mikor lesz a családi medence vize tiszta és élvezetes, hogyan tartsuk karban, milyen vegyszerből mennyit, hogyan és mikor adagoljunk?
Hallott már Ön, a pH beállítás fontosságáról? Helyes pH beállítás esetén a fertőtlenítőszerek képesek megakadályozni a baktériumok elszaporodását. Úgy is mondhatjuk, hogy a fertőtlenítőszerek csak bizonyos pH tartományban hatékonyak! Gyakran tapasztaljuk, hogy a boltba betérő ügyfeleknek sokadrangú dolog a pH szint beállítása. Pedig higgye el, szinte a legfontosabb lépés! A pH beállítás után jön a fertőtlenítőszer megfelelő szintjének beállítása, majd a rendszeres időközönként adagolandó vegyszerek, az algaölő és pelyhesítő szerek. A vegyszer adagolási sorrend és a helyes mennyiségek betartása saját érdekünk, hiszen a helyes vegyszerezéssel nemcsak a bőrirritációt, hanem a jelentős és indokolatlan többletköltséget is elkerülhetjük. Nemcsak a bőrünket, a pénztárcánkat is kímélhetjük. Mindkettő érzékenyen érint minket, ezért jobb, ha mindkettőre odafigyelünk!